مقالات

هولوگرام

هولوگرام به عنوان یک برچسب معرفی می شود که این برچسب را با تکونولوژی هولوگرافی تولید می کنند. این امکان را دارند که قابلیت امنیتی یا فوق امنیتی به آن ها اضافه کنید تا کاربرد هولوگرام برایتان مشخص تر شود. هولوگرام یک محصول تصویری است که به ظاهر ساده اما قابلیت این را دارد که اشکال و تصاویر سه بعدی تولید کند.

در واقع چاپ هولوگرام تصویر سه بعدی براق که معمولا به رنگ نقره ای دیده می شود که بر روی جعبه محصول جلب توجه می کند. اگر به هولوگرام دقت کنید متوجه می شوید که این برچسب ساختاری کاملا صاف دارد و تنها با لمس کردن متوجه برجستگی بین قسمت های مختلف این برچسب خواهید شد.

کاربرد هولوگرام

کاربرد هولوگرام

لازم به ذکر است هولوگرام برچسب هایی با حالت سه بعدی هستند که بر روی انواع پاکت ها و جعبه ها چسبانده می شوند. که کاربرد های مختلفی از این برچسب وجود دارد بسیاری از افراد برای گارانتی کردن محصول و مشخص کردن بازه زمانی گارانتی خود از هولوگرام استفاده می کنند.

از دیگر موارد استفاده

  • به صورت ضمانت بر روی باطری موبایل و قطعات الکترونیکی
  • برای گارانتی قطعات کوچک

هولوگرام

انواع هولوگرام

لازم به توضیح است که با توجه به کاربرد های هولوگرام و قابلیت های مختلفی که دارند در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند.به این ترتیب که نوع مصرف ،نوع بهره برداری،نوع الصاق ،نحوه تولید و نوع مصرف همه این موارد می توانند دسته بندی ایجاد کنند. دسته بندی هولوگرام بر اساس طرح و نقشه به دسته طرح های عمومی و همگانی و طرح ها اختصاصی تقسیم می شوند.

مطالب پیشنهادی
معرفی کامل چاپ وینیل

هولوگرام

مزایای هولوگرام

  • چسبندگی بالا
  • مناسب برای موارد امنیتی
  • امکان جداسازی از اموال نمی باشد
  • مقاوم در برابر انواع حلال و عوامل محیطی

چگونگی طرح هولوگرام

طرح باید به گونه ای باشد که اطلاعات محصول یا چیزی که از آن انتظار دارید را به خوبی برای افراد نشان دهد. به طور مثال بعضی از هولوگرام ها برای پلمپ کردن یک محصول مورد استفاده قرار می گیرد و برخی دیگر برای گارانتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در آخر

دسته بندی های مختلف در هولوگرام به وجود آمده از راه ها و نحوه تولید این هولوگرام ها است. به طور مثال هولوگرام دو بعدی و سه بعدی ، هولوگرام های چاپ سرد و گرم ،هولوگرام شفاف، هولوگرام ضد سرقت و… از انواع هولوگرام مختلف هستند. کاربرد هولوگرام در حقیقت این است که می تواند این حس را به مشتری القاء کند که محصول خریداری شده اصل و اورجینال می باشد.

چاپ نقش پردازان آسیا با سال ها سابقه درخشان در زمینه چاپ لیبل و چاپ هولوگرام و برچسب حرارتی لباس مشغول به فعالیت است تا شما عزیزان به راحتی بتوانید به لیبل ها با کیفیت دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *