مقالات

چاپ مدیا چیست؟

امروزه تمایل زیادی به تبلیغات و چاپ نام تجاری شرکت ها روی مواد پلی استری دیده می شود. افرادی هستند که می خواهند تیشرت با طرح دلخواه خود را داشته باشند که اقدام به سفارش آن می کنند. به همین خاطر چاپ نقش پردازان آسیا قصد دارد تا اطلاعاتی را در رابطه با چاپ تیشرت به روش مدیا که از سفارشات زیاددر طول سال می باشد در اختیارتان قرار دهد. تعریف کامل از چاپ مدیا نوع چاپ تمام رنگی است و کار بدون بکگراند نیز می باشد. به علاوه اینکه محدودیت سایز چاپ هم ندارد.

معرفی کامل چاپ مدیا

تعریف لیبل، ورق های نازک که بر روی سطوح مختلف چسبیده می شوند و کاربرد مختلفی را دارند. در چاپ تیشرت یک روش به عنوان چاپ مدیا حرارتی وجود دارد که قسمت زیر توضیح می دهیم.

به این ترتیب که رول حرارتی است که دارای زمینه رنگی یکدست است و پس از برش طبق الگوی مورد نظر از طریق فشار حرارتی بر روی پارچه چسبانده و تثبیت می شوند. این روش را چاپ مدیا تیشرت نیز می نامند. که در آن رول های حرارتی عموما قابلیت چاپ نداشته و تنها برای الگوهای با زمینه رنگی یکدست مورد استفاده قرار می گیرند.
در روش چاپ مدیا روی تیشرت ، الگوها روی رول بریده شده و بر روی پارچه پرس می شوند. البته امروزه دستگاه هایی نیز وجود دارد که علاوه بر برش، عملیات چاپ را نیز انجام می دهند. اما رول های حرارتی به دلیل ظاهر براق و درخشنده ای که دارند عموما با انجام چاپ نمای یکدست و براق آن تا حدی کاسته شده و بنابراین در روش چاپ لیبلی انتخاب الگوهای تک رنگ یا تعداد رنگ کم مد نظر خواهد بود.

مطالب پیشنهادی
چاپ لیبل شیشه ای

چاپ مدیا

مزایای این روش

  • سرعت چاپ زیاد
  • چاپ با کیفیت و دقت بالا
  • قابلیت چاپ روی انواع پارچه
  • چاپ روی پارچه های با عرض های بزرگ

انتخاب نوع چاپ

کاربرد هر کدام از چاپ تیشرت لیبلی بسته به نوع انتخاب ما دارد. اگر طرحی مانند یک لوگو دارای زمینه یکدست بوده که با برش بتوان آن را ایجاد نمود از روش چاپ مدیا می توان استفاده کرد.

چاپ تیشرت لیبلی بر روی انواع تیشرت جودون ، اسپان و پنبه قابل اجرا می باشد. کافی است طرحی که می خواهید بر روی تیشرت چاپ شود به روش چاپ لیبلی باشد را انتخاب نمایید. تا در کوتاهترین زمان ممکن تیشرت مد نظرتان را در اختیار داشته باشید.

چاپ مدیا

نکات مهم

اینکه هزینه چاپ مدیا به مراتب نسبت به روش های دیگر بالاتر است. چاپ تیشرت لیبلی یا کاتری ماندگاری بالایی را دارد. شستشوی آن با ماشین لباسشویی و هم به صورت دستی امکان پذیر است و تاثیر بر کیفیت کار نمی گذارد. اما باید گفت در میان انواع چاپ تیشرت، چاپ کاتری یا چاپ لیبلی طول عمر مناسبی را دارا است.

 

کلام آخر

به طور کلی می توان گفت قیمت اقتصادی مقرون به صرفه ، قابلیت اجرا بر روی انواع پارچه ، مقاومت و ماندگاری مناسب در کنار تنوع ایده ها و طرح های قابل اجرا از مزیت های چاپ تیشرت لیبلی یا چاپ مدیا روی تیشرت است. که می تواند گزینه خوبی از کسب و کارهای مختلف گرفته تا اجرای پروژه های شخصی باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *