مقالات

معرفی کامل چاپ وینیل

چاپ وینیل

چاپ وینیل به صورت پشت چسبدار و قابل اجرا بر روی هر سطح صافی برای تبدیل شدن به یک فضای تبلیغاتی محیطی می باشد. وینیل ترکیبی از کاغذ و pvc است که به صورت پشت چسبدار می باشد. این نوع از چاپ در انواع مختلفی از مات ،براق، پشت توسی و پشت سفید هستند. که بر روی سطوحی مثل شیشه ،چوب، فلز،MDF و … با قابلیت ماندگاری و دوام بالا در محل مورد نظر چسبانده می شود.
ضمن اینکه وینیل سازگاری با محیط زیست دارد و می توانید از آن برای نصب روی ماشین ها و فضای داخلی خانه از آن استفاده کنید. وینیل از جنس PVC است که یکی از موارد بسیار کاربردی در صنعت چاپ و تبلیغات فضای داخلی و خارجی می باشد.

موارد استفاده از چاپ وینیل

وینیل در دو نوع وینیل شیشه ای و وینیل شیری استفاده می‌شود. نوع وینیل شیشه ای مانند خود شیشه از دو طرف دید دارد و برای مصارف خاص کاربرد دارد.
البته وینیل شیری، محبوبیت و شهرت بیشتری دارد. رنگ زمینه وینیل شیری سفید است. پشت وینیل را چسب زده و برای مصارفی مثل تبلیغات روی اتوبوس، برای تبلیغات روی زمین جهت فروشگاه‌ها و پاساژ‌ها و نصب روی دیوارهای رنگ شده استفاده می‌شود. مصارف خانگی آن بر روی دیوار منازل و دفتر کار برای دکوراسیون داخلی است. از این نوع چاپ برای یخچال‌های صنعتی و شیشه سوپرمارکت‌ها هم استفاه می‌شود.

 

چاپ وینیل

کاربردها

  • برای تبلیغات فضای داخلی و خارجی
  • تبلیغات بر روی وسایل نقلیه
  • بر روی شیشه فروشگاه ها و پاساژها
  • بیلبورد
مطالب پیشنهادی
معرفی چاپ پلکسی

موارد قابل توجه در این نوع چاپ

در مورد چاپ وینیل باید دقت کرد که حتماً از چسب و جوهر مرغوب استفاده شود. مخصوصاً اگر قرار است وینیل در فضای خارجی مانند اتوبوس یا وسایل فروشگاهی و سوپرمارکتی که در زیر نور آفتاب و باد و باران قرار می‌گیرند. طول عمر وینیل در فضای باز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. استفاده از چسب و جوهر مرغوب باعث می‌شود که ماندگاری و طول عمر  این نوع چاپ افزایش پیدا کند و میزان رضایت شما از محصول وینیل بیشتر می‌شود. در این صورت در مورد هزینه‌های شما صرفه جویی می‌شود.

دستگاه های که برای این نوع از چاپ بکار می روند در سه مدل مختلف وجود دارند که هرکدام به شکلی وینیل را چاپ می کنند.

وینیل در چاپ دیجیتال مدرن با کیفیت های متفاوت برای مصارف مختلف تا عرض 150 سانتی متر چاپ می گردد.

این نوع از چاپ در تمامی صنایع تولیدی کاربرد دارد مانند صنایع غذایی و صنایع آرایشی و بهداشتی و….

چاپ وینیل

 

قیمت چاپ

همانطور که می دانید قیمت چاپ وینیل و قیمت چاپ استیکر در شرکت های تبلیغاتی و چاپ خانه ها متفاوت می باشند. که این تفاوت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این بین کیفیت جنس وینیل، کیفیت رنگ چاپ ، مهم ترین پارامتر تیراژ کار یا همان متراژ کار چاپ که تعیین کننده قیمت است. چاپ لیبل ارزان قیمت با بهترین کیفیت و سریع ترین زمان در مجموعه نقش پردازان آسیا قابل اجرا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *