مقالات

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام فوری

هولگرام تصویر سه بعدی است که طراحی آن توسط دستگاه لیزری و به شکل برچسب تولید می شود. به معنای دیگر هولوگرام تصویری است که درون پلاستیک، شیشه یا فلز محبوس شده است. در واقع این تصاویر سه بعدی همان اشکال براق و متالیک با تصاویر مبهم درون خود هستند. با چاپ هولوگرام فوری که به نوعی برچسب اطمینان بر روی کالاها مصرفی می باشد تا اصالت کالا تولید شده را تضمین کند.

چاپ هولوگرام فوری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی که در زمینه ها مختلف شاهد آن هستیم. می توان گفت چاپ لیبل و هولوگرام جدا از این پیشرفت نبوده و جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. در بین عموم هولوگرام را به عنوان یک برچسب نقره ای با ظاهر رنگین کمانی می شناسند. به صورتی که در برابر تابش نور تغییر رنگ می دهد.

به طور کلی می توان گفت چیزی به اسم کاغذ چاپ هولوگرام نیست. بلکه این نوع چاپ با استفاده از فایل تولید شده بر روی مواد مختلفی چون کاغذ و پلاستیک استفاده نمود. این نوع برچسب که قابلیت امنیتی دارد به این صورت که این برچسب مانعی در برابر تقلب بوده چرا که کپی کردن آن بسیار سخت و دشوار است. از سمت دیگر برندهای معتبر و فوق العاده معروف نیز برای اینکه اعتبار کالا خود را بالا ببرند از چاپ هولوگرام فوری استفاده می کنند.

چاپ هولوگرام فوری

انواع هولوگرام

هولوگرام تصویر ثابت

به این شکل است که شاهد نقش بستن یک لوگو ثابت بر روی تمام صفحه هولوگرام هستید.

هولوگرام تصویر تکرار شونده

در این نوع هولوگرام که مانند یک رول کاغذ دیواری تصاویر در آن تکرار می شود. استفاده از رنگ ها به صورت ثابت در چاپ هولوگرام نیز امروزه رونق پیدا کرده است. به گونه‌ ای که با تغییر زاویه دید این تصاویر ثابت بوده و تغییری در آن ایجاد نمی شود. که این روش یکی از بهترین روش‌های پیشگیری از جعل اسناد است و این تصاویر تنها در زوایای خاص قابل مشاهده هستند.

مطالب پیشنهادی
مشخصات و ویژگی های لیبل ژله ای
هولگرام تصویر پنهان

نوع دیگر چاپ هولوگرام، تصاویر پنهان قابل رویت با لیزر بود به گونه ای که این نوع چاپ با کمک یک دستگاه ساده لیزر می توان اعتبار هولوگرام های حاوی تصاویر پنهان را بررسی نمود.

چاپ هولوگرام فوری

کاربرد هولوگرام

برای اصل و تقلبی بودن محصول بیشتر می باشد. به طور مثال برای قطعات ماشین ، اسناد امنیتی ،اوراق بهادار،گواهینامه و کارت ها اعتباری ،بسته بندی محصولات نرم افزاری کاربرد زیادی دارد.

نکته

همانطور که گفته شد چاپ هولوگرام فوری به صورت معمول به عنوان برچسب اطمینان بر روی محصولات و اوراق استفاده می شود. اما لازم است تا به درستی انتخاب شود تا به راحتی به جدا شدن کالا و اوراق واقعی از دیگر کالا ها کمک می کند.

چاپ هولوگرام فوری

قیمت چاپ هولوگرام

باتوجه به اینکه در حال حاضر شرکت ها متعددی در این زمینه درحال فعالیت هستند. تفاوت قیمت می تواند امر طبیعی باشد.البته که بسته به تیراژ چاپ و کیفیت و مرغوبیت آن متمایز می شود. مجموعه چاپ نقش پردازان آسیا با سال ها سابقه که در حوزه چاپ و تبلیغات دارد کار حرفه ای را به مشتریان خود تحویل می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *