مقالات

معرفی و بررسی چاپ رنگی روی شبرنگ

شبرنگ چیست؟ در حقیقت نوعی لیبل های براق است که در فضاهای تاریک نور ساطع می کند و کاملا قابل مشاهده است. به دلیل داشتن مواد فلورسنت و فسفر که بازتاب نور را به همراه دارد. چاپ رنگی روی شبرنگ نیز امکان پذیر است که طرح های زیبا و جذابی را در حوزه چاپ لیبل وتبلیغات می تواند عرضه نماید.

کاربرد چاپ رنگی روی شبرنگ

بیلبورد تبلیغاتی

برچسب های امنیتی یا سکوریتی

تولیدات و بسته بندی محصولات صنایع غذایی ،فرهنگی

برندهای شرکتی ، اداری و تجاری

مزایای شبرنگ

کاربرد

مهم ترین دلیل انتخاب چاپ شبرنگ این است که با توجه به قابلیت رفلکس نور این لیبل ها در موارد زیادی کاربرد دارد. و دلیل دیگر که شبرنگ روی تمام سطوح قابل استفاده است و از دلایل پرکاربرد بودن آن می تواند باشد. که بر روی سطوح شیشه ای ،پلاستیکی ،فلزی و حتی چوبی به راحتی استفاده کرد.

برش سایز و اندازه براساس سفارش

با توجه به کاربردی بودن این محصول اینکه بتوان آن را در هر شکل و اندازه سفارش داد یک مزیت مهم است. در واقع چاپ و برش این برچسب ها توسط دستگاه کاترپلاتر انجام می شود.

ظاهر کار

اهمیت زیبایی ظاهری را نمی توان نادیده گرفت الویت اصلی شبرنگ این است که در نور کم قابل دید باشد. اما در هر حال باید جلوه زیبایی هم داشته باشد. چاپ رنگی روی شبرنگ که شامل رنگ های زرد ، قرمز ،سبز ،نارنجی ، آبی و مشکی طراحی و تولید می شود. به این ترتیب می توان از 4 یا 5 رنگ مختلف استفاده کرد که همین امر سبب تنوع در این محصول می شود.

مطالب پیشنهادی
چاپ هولوگرام

مقاومت بالا

چاپ شبرنگ نسبت به دیگر چاپ برچسب ها دارای مقاومت بالاتری می باشد. البته که شبرنگ بیشتر در فضاهای باز استفاده می شود بنابراین باید در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد.

ماندگاری و طول عمر بالا

شبرنگ به خاطر جوهری که در آن بکار رفته دارای ماندگاری بالایی می باشد. ضمن اینکه برای افزایش عمر شبرنگ از سلفون یا لمینت استفاده می شود.

چاپ رنگی روی شبرنگ

قابلیت شبرنگ

خرد شوندگی

نوردهی در شب

چسبندگی بسیار بالا

 

چه جاهای می توان شبرنگ را نصب کرد؟

شبرنگ بر روی تمامی سطوح قابل نصب است. حتی بر روی سطوح روغنی می توان از آن استفاده کرد. جالب اینکه نصب و چسباندن شبرنگ نیاز به آموزش خاصی ندارد. تنها مورد با اهمیت در خصوص نصب انواع لیبل ها جلوگیری از ایجاد حباب در زیر برچسب است. با رعایت دو نکته ساده می توان از تشکیل حباب جلوگیری کرد.

استفاده از شیشه پاک کن یا مخلوط آب و کف قبل از نصب

کشیدن کاردک بعد از مرحله نصب بسیار موثر است.

جمع بندی

شبرنگ به دلیل قابلیت ها و مزایای که دارد و همچنین هزینه پایین آن برای مصارف مختلف مفید و کاربردی می باشد و به دلیل داشتن زیبایی ظاهری برای تبلیغات گزینه مناسب می باشد. در واقع چاپ شبرنگ در تمام مواردی که نیاز است برچسب بتواند در نور کم پیغام اضطراری را برساند و جلب توجه کند کاربرد دارد. یکی از خدماتی که در چاپ نقش پردازان آسیا ارائه می شود چاپ شبرنگ در کنار چاپ لیبل و چاپ تیشرت است.

مطالب پیشنهادی
چاپ روی تیشرت نخ پنبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *