مقالات

چاپ حرارتی چیست؟

چاپ حرارتی

اگر به دنبال چاپ بر روی پارچه و لباس هستید گروه چاپ نقش پردازان آسیا روش چاپ حرارتی را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد. در این نوع روش دستگاه‌ها، نقش موردنظر شما را روی کاغذهای شفاف مخصوصی چاپ و با اعمال حرارت بر کاغذ، آن طرح را به روی پارچه یا لباس انتقال می‌دهند. این دستگاه ها که برای چاپ بر روی انواع پارچه و چاپ تیشرت مورد استفاده قرار می گیرند هر روزه طرفداران آن ها بیشتر می شوند.

نحوه عملکرد چاپ حرارتی

در این روش ابتدا طرح ها و نقش های مورد نظر را روی کاغذ یا یک ماده دیگر پیاده می کنند و سپس به کمک حرارت آن را روی پارچه منتقل خواهند کرد.

چاپ حرارتی

روش های مختلف برای چاپ بر روی پارچه و چاپ تیشرت

چاپ روی پارچه از کارهای تخصصی است که انجام آن به تخصص و امکانات خاصی نیاز دارد. انواع پارچه ها وجود دارند که چاپ روی آن ها انجام می شود. راه ها مختلفی برای درج تصویر یا نوشته ها روی پارچه وجود دارد. نوع چاپ به نوع پارچه و همچنین امکانات و کاربردهای این کار بستگی دارد.

  • چاپ حرارتی
  • چاپ سابلیمشن
  • چاپ مستقیم یا دیجیتال
  • چاپ اسکرین
  • چاپ وینیل

مزایای چاپ حرارتی

این نوع چاپ دارای کیفیت فوق العاده و ماندگاری بالایی هستند.

هزینه این روش اقتصادی و مقرون به صرفه است.

این روش از چاپ سرعت بسیار بالایی دارد در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی طرح را روی پارچه مورد نظر پیاده کنید.

روش چاپ حراتی بهترین گزینه برای تولیدات با حجم بالا

مطالب پیشنهادی
توضیح کامل از مراحل چاپ دی تی اف

تصاویر چاپ شده در این دستگاه ها حتی در صورت پیچیدگی کیفیت مطلوبی دارند. مزیت ها ویژه این دستگاه که رنگ ها نیازی به جداسازی ندارند.

چاپ حرارتی

تفاوت چاپ حرارتی با چاپ سابلیمشن

هر چند که این دو روش چاپ بسیار شبیه هم هستند. اما در هر دو روش چاپ لیبل لباس از واکنش های شیمیایی مختلفی برای اعمال طرح ها بر روی پارچه استفاده می شود. چاپ سابلیمیشن از طریق حرارت، جوهر را به گاز تبدیل می کند و وقتی به لباس منتقل می شود، دوباره به جامد تبدیل می گردد. این فرآیند، لایه دیگری روی لباس باقی نمی گذارد، بنابراین چاپ های سابلیمیشن معمولا بیشتر طول می کشند. اما چاپ انتقال حرارت از یک پرس حرارتی برای انتقال جوهر جامد یا مایع به لباس استفاده می کند. این فرآیند یک لایه اضافی بر روی پوشاک باقی می گذارد که می تواند در طول زمان از بین رود.

در آخر

مجموعه نقش پردازان آسیا با در اختیار بهترین تجهیزات و دستگاه ها و با داشتن سال ها سابقه درخشان در حوزه چاپ لیبل و چاپ برچسب حرارتی لباس آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *