مقالات

آشنایی با مراحل چاپ برچسب حرارتی لباس

چاپ برچسب حرارتی لباس

در ابتدا لازم است که با تعریف چاپ برچسب حرارتی لباس آشنا شویم در واقع به نوعی از چاپ می گویند که طرحی موجود بر روی رول های خاص را توسط حرارت و با دستگاه مخصوص بر روی پارچه ، لباس و انواع اشیاء پرس شده و چاپ می گردد. در این مرحله می توان با اعمال تغییر در تنظیمات دستگاه و گذاشتن آن بر روی رنگ CMYK می توان تصویری با وضوح رنگ زیبا تولید کرد. در چاپ حرارتی باید به نوع مرکب و کاغذ رول حرارتی توجه نمود.

لیبل حرارتی لباس در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند. تولید کنندگان لباس به واسطه ی حرارت این برچسب ها را به لباس ها می چسبانند. این برچسب ها در تولیدی رول برچسب حرارتی  های بزرگ به کمک اتوهای بسیار بزرگ روی لباس ها چسبانده می شوند.

مراحل چاپ برچسب حرارتی لباس

  • طرح مورد نظر توسط پرینترهای مخصوص بر روی رول های حرارتی چاپ خواهد شد.
  • در مرحله بعد رول های حرارتی با استفاده از چسب نسوز به پارچه و لباس چسبانده شده و با دستگاه پرس حرارتی به لباس پرس می شوند.
  • پس از گذست چند دقیقه به خاطر حرارتی که به کاغذ داده می شود جوهر ها تصعید شده و به لباس و پارچه منتقل می شوند.
  •  از موارد تاثیرگذار بر چاپ لباس میزان کوتینگ سطح رول حرارتی است که از نفوذ جوهر به عمق کاغذ جلوگیری می کند و کیفیت چاپ را بالاتر می برد و هزینه جوهر را پایین تر می آورد.

پرینتر هایی که با استفاده از لیبل حرارتی کار می کنند نسبت به پرینتر های معمولی دارای بهره وری بالاتری می باشد.

کاربردها

نمونه های از چاپ برچسب حرارتی لباس که شامل انواع طرح های مختلف از ایموجی ، نوشته ها ،لوگو برند و….. می باشد. به طوری که صاحبان تجارت می توانند از این نوع برچسب به عنوان چاپ برچسب تبلیغاتی برای نمایش لوگو ،شعار بهره بگیرند.

مطالب پیشنهادی
چه روشی بهترین نوع چاپ بر روی تیشرت است؟

چاپ برچسب حرارتی لباس

 

نکته

برچسب های حرارتی در مقابل آب و ساییدگی مقاوم بوده و چاپ آن ها تا زمانی که بتوان از آن لباس استفاده کرد ماندگاری دارد. بهتر است که برای اتو کردن لباس را برگردانید و قسمت چاپی را از سمت پشت اتو نمایید.

کلام آخر

مجموعه نقش پردازان آسیا این امکانات را دارد که تمامی طرح های سفارشی شما را برای برچسب حرارتی لباس و لیبل لباس با بالاترین کیفیت چاپ که توسط دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد آماده و تحویل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *