مقالات

چگونگی چاپ برچسب اموال یووی

چاپ برچسب اموال یووی

برچسب اموال مانند هولوگرام و لیبل گچی از دسته برچسب های امنیتی به حساب می آید. چاپ برچسب اموال یووی در واقع یکی از انواع برچسب های بسیار مهم برای شناسایی اموال و دارایی هر نوع کسب و کاری می باشد. این برچسب ها دارای انواع مختلف و ویژگی ها خاص فراوانی بوده که به خاطر ویژگی ها زیادی که دارد از آن ها استفاده بسیاری می شود.

دارا بودن حالت شکنندگی و همچنین چسبندگی بالا سبب می شود این برچسب از محل چسبیده شده به شکل کامل جدا نشده و در صورت تلاش برای جداسازی مخدوش و تکه تکه شود. به علاوه این امکان وجود دارد که این محصول به صورت تک رنگ (مشکی) یا رنگی به مشتریان ارائه شود. روی این برچسب‌ها بارکدهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها، روی اموال نظارت می‌کنند. هر یک از برچسب‌ها و یا لیبل‌ها دارای بارکد مخصوص می‌باشند و این نوعی هویت و یا شناسنامه اموال است.

چاپ برچسب اموال یووی

این نوع از چاپ برخلاف مدل معمولی در مقابل انواع حلال ها ( آب ،الکل ،بنزین و… ) مقاوم بوده و در برابر تابش مستقیم نور خورشید نیز ثبات بسیار بالایی دارد. به علاوه در این مدل چاپ به صورت تک رنگ مشکی و همچنین به صورت رنگی وجود دارد. در برخی موارد با توجه به رنگ زمینه این امکان وجود دارد که از رنگ سفید در چاپ یووی استفاده شود تا نوشته و دیگر اجزای برچسب اموال نمای بهتری در زمینه تیره داشته باشد.

چاپ برچسب اموال یووی

چاپ معمولی برچسب اموال

در این مدل برچسب بیشتر از رنگ مشکی استفاده می شود. که به کمک ریبون و حرارت طرح بر روی جنس برچسب اموال چاپ می شود. این مدل از برچسب ها در برابر سایش دست مقاومت قابل قبولی دارد اما در برابر انواع حلال ها آب، الکل، بنزین مقاومت کمی دارد و پاک می شود.

مطالب پیشنهادی
چاپ تیشرت با طرح دلخواه

اهمیت داشتن برچسب اموال

تمام کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک باید لیست دقیقی از اموال خود داشته باشند و بتوانند اموال را در طول مدت استفاده ردیابی و کنترل نمایند و این موضوع به نسبت بزرگی هر کسب و کار اهمیت بیشتری خواهد یافت.

تاریخ استفاده از برچسب

معمولاً برچسب های اموال ماندگاری خوبی دارند و می توانید از آن ها تا حدود 2 سال استفاده کرد و بعد از گذشت این مدت و انبار داری و چک کردن مجدد وسایل اداری خود اقدام بر نصب برچسب ها جدید نمایید.

نکته

چنانچه برای پایداری رنگ از روکش برای برچسب اموال استفاده شود این برچسب قابلیت خرد شوندگی خود را از دست می دهد. و این امکان به وجود می آید که بتوان این برچسب را بدون آسیب از جنس اصلی جدا کرد و بر روی جنس دیگری چسباند.

جمع بندی

به طور کلی تمامی این برچسب ها اموال نوعی برچسب امنیتی محسوب می شوند. البته نام دیگر آن لیبل اموال است که به آن شبرنگ نیز می گویند. این نوع برچسب ها یا شبرنگ ها به صورت براق در دو نوع سیاه و سفید و رنگی چاپ شده و جنس رنگی آن شامل رنگ ها سبز ،زرد ،نارنجی ، نقره ای می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *