مقالات

چه روشی بهترین نوع چاپ بر روی تیشرت است؟

چاپ تیشرت

می توان به این صورت تعریف کرد به فرآیند انتقال و چاپ یک طرح بر روی تیشرت، چاپ تیشرت گفته می شود. به این ترتیب که طرح روی تیشرت می تواند نوشته ، عکس و یا طرح پیچیده و… باشد. هرکدام از تیشرت های طرح دار با روش خاصی چاپ می شوند. گروه نقش پردازان آسیا در این متن قصد دارد بهترین چاپ روی تیشرت را که به روش های مختلفی صورت می گیرد به طور کامل توضیح دهد.

چاپ تیشرت

 

انتخاب بهترین چاپ روی تیشرت از بین روش های چاپ

چاپ اسکرین

در این روش چاپ تیشرت، به یک توری پلاستیکی نیاز دارید. این توری توسط یک قاب نگه داشته می‌شود. یک ماده ضد آب فضای از توری که نمی‌خواهیم رنگ از آن عبور کند را مسدود می کند. توری بر روی پارچه قرار می‌گیرد و جوهر بر روی توری جاری می‌شود. قسمت هایی که به مواد ضد آب آغشته نشده است جوهر را عبور می‌دهد و به پارچه می رسد. اصول کار به همین سادگی است روش چاپ اسکرین برای چاپ طرح روی تیشرت با کیفیت بالا مناسب است چاپ اسکرین به تیشرت ظاهری زیبا و جذاب می دهد که مورد پسند مشتریان می باشد.

چاپ حرارتی

در این روش یک طرح چاپ شده را بر روی کاغذ مخصوص به اسم کاغذ ترانسفر صورت می گیرد. و عملکرد آن به شکل است که تیشرت درون دستگاه پرس حرارتی قرار می گیرد تا زمانی که رنگ روی کاغذ نرم شود و به پارچه بچسبد.  بعد از آن، کاغذ ترانسفر براق را بگیرید و رنگ را از روی آن جدا کنید، تا طرح مورد نظر بر روی تیشرت به جای بماند. تیشرت چاپ شده و آماده است. لازم  است بدانید که بهترین روش چاپ تیشرت بستگی به نیاز و درخواست مشتری دارد.

مطالب پیشنهادی
چاپ تیشرت در کمترین زمان

چاپ تیشرت

چاپ مستقیم

در این روش تنها چیزی که نیاز دارید یک دستگاه چاپگر است اول باید طرح مورد نظر را در کامپیوتر بریزید و یا با فتوشاپ طراحی کنید، و سپس می توانید خلاقیت خود را بر روی پارچه پیاده سازی کنید. روش چاپ مستقیم روی پوشاک،  برای چاپ طرح های خیلی پیچیده، عالی است. وقتی به طرح نهایی دست می زنید، به شما حس نرمی می دهد. بدلیل نازک بودن جوهر استفاده شده در این نوع چاپ، هیچ لایه ی اضافه کلفتی روی تیشرت ایجاد نمی شود.

برش وینیل

این روش مانند چاپ شبرنگ است که روی شیشه فروشگاه ها زده می‌شود. با این تفاوت که از وینیل مخصوص برای پارچه استفاده می‌شود. پس از این که برش داده شد به وسیله یک پرس حرارتی بر روی پارچه چسبانده می‌شود. از این روش برای شماره زدن روی لباس های ورزشی و همچنین طرح های بسیار ساده یک رنگ و یا نهایتا سه رنگ استفاده می‌شود.

نتیجه گیری

از بین روش های گفته شده دربالا بهترین روش چاپ تیشرت که دارای ماندگاری بالا جوهر و کیفیت مناسب چاپ باشد از روی تعداد سفارش هایی که مشتریان برای چاپ تیشرت می دهند می توانید متوجه شوید که بیشتر به چه روشی علاقمندند قبل از انتخاب بهترین روش برای چاپ تیشرت در ابتدا باید بدانید مشتری از شما چه می خواهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *