مقالات

چاپ کاتری چیست؟

چاپ کاتری

یکی از روش ها چاپ تیشرت به این صورت است که می توانید طرح خودتان را توسط دستگاه کاتر دور بری کنید و روی تیشرت قرار دهید. چاپ کاتری لیبل حرارتی یکی از روش های چاپ لیبل لباس و تیشرت بوده که به صورت دیجیتال کم کم جای چاپ سیلک سنتی را گرفته است.

در روش کاتری لیبل خام داخل دستگاه برش قرار می گیرد و با نرم افزار کورل طرح به صورت وکتور برای برش آماده می شود. دستگاه طبق فایل طراحی شده در کورل رول ترانسفر را برش می زند رول برش خورده بعد از انجام کار جدا شده و تکه های برش خورده پس از جداسازی توسط اپراتور روی پارچه مورد نظر پرس می شود. در صورت لازم به چاپ در مواردی نظیر لوگو یا مارک خاصی با تعداد رنگ های زیاد و ریزه کاری طرح مورد نظر بر روی جنسی به اسم مدیا چاپ و بعد به وسیله کاتر پلاتر برش خورده و پرس می شود.

انواع چاپ کاتری

در این نوع روش می توان به چاپ بر روی انواع پارچه، تیشرت، پیراهن، لباس های ورزشی هم به صورت حروف و هم به صورت چاپی اشاره کرد. در صورت کلی چاپ حرارتی به دو صورت انجام می شود

چاپ تک رنگ : در این چاپ طرح مورد نظر در دستگاه مخصوص برش می خورد و با توجه به نوع طرح بر روی سطح مورد نظر پارچه یا لباس چسبانده می شود.

چاپ تصویر : در این حالت تصویر مورد نظر بر روی کاغذ مخصوص شفاف چاپ می شود و این کاغذ که حاوی تصویر است بر روی سطح مورد نظر پرس می شود.

مطالب پیشنهادی
چاپ کاتری

مزایای این نوع چاپ

از برتری های این روش که بدون نیاز به هیچ بکگراندی می توانید طرح خودتان را روی تیشرت قرار دهید. از دیگر مزایای آن که رنگ طرح شما به هیچ وجه از بین نمی رود و دارای ماندگاری بسیار بالایی نسبت به سایر روش های چاپ تیشرت دارد. هزینه این شیوه نیز به نسبت سایر روش ها از قیمت مناسب تری برخوردار است به این شکل که طرح شما به هر تک رنگی هم باشد می توانید به راحتی روی تیشرتتان قرار دهید اما نکته قابل توجه این است که حتما باید تک رنگ باشد. ضمن اینکه ضخامت این نوع چاپ هم به مراتب بسیار پایین تر از شیوه های دیگر می باشد به طوری که زیاد این برجستگی قابل لمس نیست.

در آخر

گروه چاپ نفش پردازان آسیا با جدید ترین امکانات، تیشرت های تولید شده کاملا اختصاصی با چاپ مورد نظر و دلخواه شما و پروسه چاپ بر روی آن بدون محدودیت در رنگ صورت می گیرد که این چاپ ها به صورت قابل شستشو و مادام العمر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *