مقالات

معرفی چاپ ترانسفر

چاپ ترانسفر

در صنعت چاپ و تبلیغات یکی از روش های مهم چاپ ترانسفر می باشد. چرا که این نوع چاپ با کیفیت بالا و سازگاری با محیط زیست بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. در این چاپ کاغذهای چاپی با مرکب مخصوص چاپ آماده شده که با حرارت بر روی پارچه، پلاستیک، چوب، سرامیک و …انتقال می یابد.

تعریف کلی چاپ ترانسفر

در این نوع چاپ ابتدا طرح بر روی سطح انتخابی طراحی و بعد از آن با استفاده از دستگاه های پرس حرارتی بر روی سطح منتقل می شود. با توجه به کیفیت مرکب زمان و میزان حرارت می توان شرایط را به گونه هماهنگ کرد تا دقت در رنگ ها و همچنین کیفیت کاملاً واضح و دقیق باشد. پیش بینی درصد رنگ در این نوع چاپ نیاز به دستگاه های پیشرفته با هزینه بسیار بالایی دارد که از نظر اقتصادی منطقی نیست. به همین خاطر تجربه در رنگ شناسی نقش مهمی در دستیابی به کیفیت رنگ بالا در این چاپ دارد.

برتری ها این نوع چاپ

  1. نیاز به فضای کم
  2. عدم نیاز به مرحله تثبیت و شستشو بعد از چاپ و خشک کردن پس از آن
  3. کیفیت بالای چاپ
  4. دوام و ماندگاری بالای چاپ

چه سطوحی مناسب این نوع چاپ می باشند؟

هر چقدر که تراکم سطح مورد نظر بیشتر باشد مرکب چاپ را بهتر پس می زند به همین خاطر هر چه سطح کوچکتر باشد مرکب را به خود جذب می کند و در نهایت انتقال چاپ ضعیف تر انجام می شود. در صورت کلی برای چاپ ترانسفر باید مرکب از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا چاپ با کیفیت داشته باشیم.

مطالب پیشنهادی
چه روشی بهترین نوع چاپ بر روی تیشرت است؟

نکات مهم

  • در ابتدا کار با دستگاه چاپ ترانسفر یک کاغذ مخصوص و یا رول چاپ ، دستگاه ترانسفر ، پرینتر جوهر افشان و چسب نسوز مورد استفاده است.
  • توجه داشته باشید که چاپ ترانسفر قابل شستشو می باشد.
  • حتی می توانید تصویر دلخواهتان را توسط یک پرینتر خانگی بر روی کاغذ چاپ کنید و به وسیله پرس حرارتی ترانسفر به سطح مورد نظر انتقال دهید.
  • دقت داشته باشید که تصویر روی رول یا کاغذ باید به صورت معکوس باشد تا بعد از انتقال جهت تصویر به حالت اصلی خود بازگردد.

چاپ نقش پردازان آسیا با بهره گیری از جدید ترین دستگاه های روز دنیا و به کار گرفتن نیروهای با تجربه تلاش دارد تا در صنعت چاپ لیبل و چاپ لیبل لباس بهترین ها را به شما عزیزان ارائه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *