مقالات

مزایای چاپ دی تی اف چیست؟

چاپ دی تی اف یک روش چاپ دیجیتال بر روی پارچه است. برای این روش در ابتدا طرح بر روی یک فیلم مخصوص چاپ می شود. بعد یک لایه رنگ سفید روی آن چاپ می شود در مرحله بعد یک پودر به آن اضافه می شود که کار چسب را انجام می دهد. و در آخر در حرارت بالا قرار می گیرد. مزایای چاپ دی تی اف عدم محدودیت در چاپ بر روی جنس پارچه های مختلف و همچنین رنگ ها مختلف است. در عین حال بزرگترین ایرادی که می توان گرفت قیمت نسبتا بالای آن است. با وجود برتری های که این نوع چاپ دارد اگر به دنبال روشی آسان هستید این روش چاپ تیشرت را به شما پیشنهاد می کنیم.

مزایای چاپ دی تی اف

برتری های این روش زمان کم آماده سازی برای چاپ است. دقیقا طرحی که با فتوشاپ طراحی شده را بر روی پارچه چاپ می کند.

پارچه های چاپ شده با این روش در برابر شستشو مقاومت بیشتری از دیگر روش های چاپ دارد.

مهم ترین برتری روش چاپ دی تی اف که می توان بر روی هر جنس و رنگ پارچه ای استفاده کرد و محدودیتی ندارد. چرا که هر کدام از روش های چاپ بر روی پارچه بر روی انواع خاصی از پارچه صورت می گیرد.

از دیگر مزایای چاپ دی تی اف این است که رنگ چاپ از سطح پارچه عبور نمی کند به همین دلیل حساسیت پوستی برای افراد ایجاد نمی کند.

در این روش سطح پارچه نیاز به کوتینگ یا آماده سازی پیش از چاپ ندارد. کوتینگ ماده ای است که پیش از چاپ بر روی پارچه زده می شود تا قابلیت رنگ پذیری بدست آورد.

مطالب پیشنهادی
چاپ دی تی اف

این نوع روش چاپ را می‌توان با تک‌رنگ سفید روی پارچه دل‌خواه انجام داد. این کار در بسیاری از چاپ‌ها، مانند سابلیمیشن، امکان‌پذیر نیست.

چاپ دی تی اف چیست

دیگر مزایا

تجهیزات مورد نیاز برای چاپ دی تی اف نیاز به سرمایه گذاری سنگین ندارد. این نکته می تواند برای افرادی که به این حوزه علاقه دارند بازار کار را فراهم آورد تا این عزیزان مشغول شوند.

بسیاری از روش های چاپی نیاز به شابلون ،سیلندر و وسایل دیگر دارند. این ابراز ها سبب می شود تا چاپ با تعداد کم، به صرفه نباشد. اما در چاپ در تی اف کاملا برعکس حتی یک نمونه هم معقول و به صرفه است.

بسیاری از روش های چاپ نیاز به فرآیند تثبیت یا شسته شدن پس از چاپ دارند. اما در روش چاپ دی تی اف نیازی به شستشو پس از چاپ ندارد.

از دیگر مزایای چاپ دی تی اف که می توان برای چاپ آرم و لوگو روی کلاه ،دستکش و لباس های دیگر نیز انجام داد.

چاپ دی تی اف چیست

 

جمع بندی

با توجه به همه توضیحات و مزایای چاپ دی تی اف که در بالا بیان شد این روش نیز دارای ایراداتی هست. که مهم ترین مورد هزینه چاپ دی تی اف نسبت به سایر چاپ ها چاپ کاتری ،چاپ ترانسفر و …. بیشتر است. در صورت تمایل برای دیافت خدمات چاپ لیبل و چاپ تیشرت می توانید با مجموعه چاپ نقش پردازان آسیا در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *