مقالات

لیبل چیست ؟

معرفی لیبل

امروزه در دنیای بسته بندی زندگی می کنیم . زندگی ما پیش از آنچه فکر می کنیم ، عملا به جعبه ها ، شیشه ها و پوشش های مختلف وابسته است . تمام اشیا و وسایل اطراف ما ، به نوعی با بسته محصور شده اند . خودرو زیر پوشش خود ، مواد غذایی مصرفی در قوطی ، پاکت و شیشه یا جعبه و تمام وسایلی که هر روز مورد استفاده ما قرار می گیرند از صابونی که برای شست و شوی دست و صورت مورد استفاده قرار می گیرد تا خمیر دندان ، پوشاک ، همه و همه را به صورت بسته بندی شده می بینیم ، لمس می کنیم ، حمل می کنیم و مصرف می کنیم .

در نگاهی وسیع تر ، بسته بندی جزئی از زندگی ، کار و خانه ما شده است که خود را به طور آشکار در خانه ، خیابان و اداره نشان می دهد .

منظور از بسته ، فقط پوشش جعبه ای نیست بلکه هر چیزی است که کالا در آن قرار می گیرد . به بیانی دیگر ، بسته ، شکل ظاهری کالاست .

تحول در بسته بندی به جایی رسیده است که اگر بستهای تا قبل از این فقط به عنوان حافظ و نگهدارنده جنس و کالا و همچنین به منظور تسریع و تسهیل در انبارش کالا جای خود را باز کرده بود ، امروزه جلب کننده نظرهاست و باعث شده گروهی از تولیدکنندگان کالای خود را در پوشش و یا ظرفی عرضه کنند که مصرف کننده بعد از مصرف کالا ، بتواند از آن در مواردی دیگر استفاده کند . اصطلاحا به این نوع بسته بندی ها “بسته بندی با ارزش اضافه” گفته می شود . برای جلب توجه جوانان نیز بسته هایی طراحی می شوند که مناسب با روحیات آنها بوده و توجه آنها را جلب کند .

مطالب پیشنهادی
هولوگرام چیست ؟

دسته ای دیگر از کالاها ، در بسته بندی زیبا فقط به عنوان هدیه آماده می شوند و به این ترتیب ، خریدار بدون زحمت اضافی ، بسته بندی هدیه ای را خریداری کرده و آن را به شخص مورد نظر می دهد . همچنین ، بسته های ابتکاری وجود دارد که براحتی باز و بسته شده و یا در قفسه یخچال و طاقچه جای می گیرند . استفاده از این نوع بسته ها صرفا به دلیل زیبایی آنهاست .

با توجه به حجم بالایی بسته ها ، نیاز است در انبارهای بزرگ و کوچک بتوان به راحتی ورود و خروج بسته ها را کنترل کرد و کالا را سریع تر از انبار خارج و یا با نام و برند تجاری فروشنده و ایران کد کالا به مشتری عرضه گردد و این خود مستلزم استفاده از سیستم بارکد و چاپ برچسب ( لیبل ) می باشد . با استفاده از برچسب می توان برای هر نوع کالا یک بارکد جداگانه تعریف کرد و از پیش آمدن اشتباه در ارسال کالا جلوگیری کرد و می توان به راحتی از میزان موجودی کالا با خبر شد . برچسب ها در انواع مختلف با کاربردهای مختلف وجود دارند . تعدادی در صنایع نساجی و تعدادی در صنایع خودرو و فرش و موکت ، آزمایشگاهی ، قطعه ساز ، لوازم خانگی ، بیمارستان ، رستوران ، مواد غذایی ، و هر آنکه نیاز به الصاق ایران کد بر روی محصولات وارداتی و یا تولیدی خود دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *