مقالات

دستگاه چاپ دی تی اف

چاپ دی تی اف یکی از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال می باشد که به صورت لیبلی چاپ می شود. چاپ دی تی اف به خاطر رنگ پذیری عالی و در خشندگی که دارد در صنعت چاپ بسیار پرطرفدار می باشد. این نوع چاپ بیشتر برای چاپ تیشرت استفاده می شود در این متن به نحوه کار دستگاه چاپ دی تی اف می پردازیم.

معرفی دستگاه چاپ دی تی اف

یک نوع دستگاه چاپ مستقل است که برای چاپ بر روی سطوح متنوع مانند تیشرت، پوستر، شیشه،چرم و… کاربرد دارد. در واقع این دستگاه با استفاده از یک فیلم چاپ دی تی اف و جوهر چاپ آن کار می کند. فیلم چاپ دی تی اف شامل یک لایه پلاستیکی است که روی آن یک لایه چاپی قرار دارد. ضمن اینکه جوهر چاپ دی تی اف شامل رنگ های CMYK و سفید می باشد.

نحوه چاپ دی تی اف به این صورت است که دستگاه چاپ دی تی اف به شما لیبل های قابل چاپی را خواهد داد. که شما این لیبل ها را بر روی تیشرت یا محصولی که می خواهید چاپ می نمایید.

دستگاه چاپ دی تی اف

عملکرد دستگاه چاپ دی تی اف

این دستگاه با استفاده از جوهر خاصی که به صورت معکوس روی فیلم چاپ می شود و تصویر نهایی را به شکل آینه ای ایجاد می کند کار می کنند. بعد از خشک شدن جوهر فیلم روی سطح چاپ قرار می گیرد و با استفاده از گرما و فشار جوهر از روی فیلم به سطح منتقل می شود.

با استفاده از دستگاه چاپ دی تی اف ابتدا فیلم چاپ را به اندازه مورد نظر برش می دهیم و روی سطح مورد نظر قرار می دهیم. بعد از آن دستگاه را روشن می کنیم و فایل چاپ را به دستگاه ارسال می کنیم. سپس دستگاه با استفاده از جوهر چاپ تصویر را روی فیلم چاپ می کند. بعد از آن فیلم چاپ را از سطح برمی داریم و تصویر چاپ شده باقی می ماند.

مطالب پیشنهادی
چگونگی چاپ لیبل شیشه ایی

فاکتورهای مهم دستگاه

  • بدنه کاملا صنعتی و استاندارد برای چاپ دی تی اف
  • توانایی چاپ همزمان 4 رنگ اصلی و یک رنگ سفید
  • شیکر و یا پودر پاچ بسیار قوی و دقیق به روی لیبل
  • عملیات ساده و هزینه کم تولید
  • شاسی بسیار با کیفیت و صنعتی
  • قابلیت چاپ بر روی انواع پارچه با کیفیت بسیار بالا
  • دستگاه تثبیت پودر و رنگ

چاپ dtf

جمع بندی

دلیل اصلی محبوبیت چاپ دی تی اف آزادی انتخاب تقریبا هر سطحی برای چاپ است. چاپ دی تی اف انتقال مستقیم به رول فیلم همچنین در مرحله شستشو نیز به خوبی می باشد و ماندگاری خود را حفظ می کند. به طور کلی چاپ دی تی اف چاپ مستقیم بر روی فیلم، یک نوع فناوری چاپ دیجیتال است که به شما امکان چاپ تصاویر را مستقیماً بر روی یک فیلم خاص می‌دهد که سپس می‌توان آن را روی انواع سطوح از جمله پارچه، پلاستیک و فلز منتقل کرد.

چاپ نقش پردازان آسیا با چاپ لیبل و چاپ تیشرت، چاپ کاتری و چاپ هولوگرام بیشتر در بین مردم شناخته شده است. چرا که با سال ها فعالیت و تلاش در این حوزه چاپ با کیفیت و ماندگار را به مشتری تحویل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *